EVLS Prague Amateur

results EVLS am

1.10.2016

The winner of Superfinals Men´s Physique:
Ivan Sharpilau (BLR)

Phys

The winner of Superfinals Bikini:
Nikol Raszyková (CZE)

Clipboard01

The winner of Superfinal Men´s Bodybuilding:
Pavel Beran (CZE)

Clipboard01

Results of Men´s Physique over 178 cm:
1. Ivan Sharpilau (BLR)
2. Miroslav Přibáň (CZE)
3. Armo Mayer (GER)

4. Maurice Lass (GER)
5. Jonáš Fidler (CZE)
6. Denys Mykolenko (UKR)

IMG_0707

Results of Men´s Physique up to 178 cm:
1. Paulo Fernandes (POR)
2. Eduard Belonozhko (RUS)
3. Lukas Benedikt (GER)

4. Montiel Endika (SPA)
5. Andreii Darsysen
6. Viugar Makhmudov (RUS)

IMG_0707

Results of Bikini Fitness over to 172 cm:
1. Natalia Lugovskikh (RUS)
2. Eva Havelková (CZE)
3.Sulea Ioana Estrelita (ROM)

4. Adel Storzerova (CZE)
5. Klára Šturmová (CZE)
6. Natalia Trifanova (RUS)

IMG_0707

Results of Bikini Fitness up to 172 cm:
1. Helga Stibi (HUN)
2. Catharina Wahl (NOR)
3. Veronika Gulašová (SVK)

4. Jana Jeřábková (CZE)
5. Galina Osiptseva (RUS)
6. Sandra Horňáková (SVK)

IMG_0707

Results of Bodybuilding nad 100 kg:
1. Pavel Beran (CZE)
2. Petr Šidlo (CZE)
3. Stephan Geiwagner (GER)

4. Radek Lonc (CZE)
5. Dmitry Kryulov (RUS)

IMG_0707

Results of Bodybuilding up to 100 kg:
1. Béla Kökény (HUN)
2. Harald Schober (AUT)
3. Kilk Kujala (FIN)

4. Gilbert Cuschieri (MAL)
5. Milan Obořil (CZE)
6. Pavel Červinka (CZE)

IMG_0707

Results of Bodybuilding up to 90 kg:
1. Mihoubi Zohir (ALG)
2. Tomáš Tabaciar (SVK)
3. Jozef Furín (CZE)

4. Ott Kiivikas (EST)
5. Enrico Hoffmann (GER)
6. Dominik Woywat (GER)

IMG_0706

Results of category Men´s Physique up to 174 cm:
1. Aleks Timofeev (RUS)
2. Johannes Falke (GER)
3. Jakub Tomšů (CZE)

4. Jerome Desire (GER)
5. Christian Lechner (AUT)
6. Emil Pál (HUN)

physique do 174

Results of category Men´s Physique up to 170 cm:
1. Lars Pontus Margan Koskelainen (FIN)
2. Andrei Giulnazarian (RUS)
3. Salman Hassan (BAH)

4. Radim Mahovský (CZE)
5. Javier Xicola (SPA)
6. Paolo Rinaldi (ITA)

physique do 170

Results of category Men´s Physique Junior:
1. Marius Brühl (GER)
2. Aljaž Kupnik (SLO)
3. Lukáš Wojtyla (CZE)

4. Marek Kavina (CZE)
5. Pavel Čermák (CZE)
6. Olivér Csile (HUN)

physique junior

Results of category Bodybuilding Classic over 180 cm:
1. Jacek Ratusznik (POL)
2. Lumír Štefek (CZE)
3. Gábor Dénes (HUN)

4. David Ulbricht (CZE)
5. Ričardas Ramanauskas (LIT)
6. Josef Čamra (CZE)

bodybuilding classic nad 180

Results of category Bodybuilding Classic up to 180 cm:
1. Andrej Varga (SVK)
2. Manuel Chalupka (AUT)
3. Aleh Babinich (BLR)

4. Patryk Jaskiewicz (POL)
5. Angel La Pia (ITA)
6. Luděk Jiráček (CZE)

Results of category Bodybuilding up to 80 kg:
1. Vladyslav Kozerenko (CZE)
2. Slobotan Mitkov (GER)
3. Pavel Koukal (CZE)

4. Miroslav Skadra (SVK)
5. Jan Zapletal (CZE)
6. Lukáš Brunclík (CZE)

kulturistika do 80

Results of category Master´s Bodybuilding:
1. Arunas Vandys (LIT)
2. Sebastian Schmidt (POL)
3. Arvydas Mickus (LIT)

kulturistika masters

Results of category Junior Bodybuilding:
1. Pavel Beran (CZE)
2. Petr Šídlo (CZE)
3. Maik Ciesla (GER)

4. Pavel Červinka (CZE)
5. David Fechtner (GER)
6. Vojtěch Trnka (CZE)

kulturistika junioři

Results of category Woman´s Fitness:
1. Nikolett Szabó (HUN)
2. Luca Darvas (HUN)
3. Brenda Maer (HUN)

Výsledky Woman´s Physique:
1. Eszter Csonka (HUN)
2. Katja Bauer (GER)
3. Olha Zhelamska (CZE)

4. Caroline Bovelet (GER)
5. Petra Welker (GER)
6. Petra Urbánková (CZE)

womens physique

Results of category Bodyfitness over 168 cm:
1. Lucia Kosecká (SVK)
2. Kathleen Streiber (GER)
3. Željka Džafič (BiH)

bodyfitness nad 168

Results of category Bodyfitness up to 168 cm:
1. Melinda Mercz (HUN)
2. Zsóka Halász (HUN)
3. Katarzyna Dudek (POL)

4. Jennifer Rhode (GER)
5. Jitka Vorlová (CZE)
6. Barbora Paprancova (GER)

bodyfitness do 168

Results of category Bodyfitness up to 163 cm:
1. Szandra Hidasi (HUN)
2. Eszter Kala (HUN)
3. Monika Doskočilová (CZE)

4. Antonina Berebenia (UKR)
5. Kamila Rzeszowska (IRL)
6. Milena Koudelková (CZE)

bodyfitness do 163

Results of category Masters Bodyfitness:
1. Nadezhda Petrova (RUS)
2. Milena Koudelková (CZE)
3. Sabine Braunsteiner (AUT)

4. Željka Džafič (BiH)

bodyfitness masters

Results of category Bikini up to 169 cm:
1. Nikol Raszyková (CZE)
2. Anna Maier (GER)
3. Nicole Tovey (BER)

4. Matilde Biagini (ITA)
5. Zaneta Szlezak (POL)
6. Iveta Olšáková (CZE)

bikini do 169

Results of category Bikini up to 166 cm:
1. Timea Trajtelová (SVK)
2. Vivien Lengyel (HUN)
3. Federica Gobbetti (ITA)

4. Andrea Moleková (CZE)
5. Solvita Sellare (LAT)
6. Jana Medunová (SVK)

bikini do 166

Results of category Bikini up to 163 cm:
1. Dora Bodo (HUN)
2. Nikola Cihlářová (CZE)
3. Eva Kotnik (SLO)

4. Elisabeth Wangen (NOR)
5. Katrin Gruber (AUT)
6. Michaela Rizekova (CZE)

bikini do 163 cm

Results of category Bikini up to 160 cm:
1. Virág Kiss (HUN)
2. Svetlana Shmalko (UKR)
3. Paula Mocior (POL)

4. Veronika Svobodová (CZE)
5. Sandra Bartová (CZE)
6. Roksana Roshkaniuk (UKR)

bikini do 160

Results of category Masters Bikini:
1. Nikol Raszyková (CZE)
2. Nicole Tovey (BER)
3. Jana Medunová (SVK)

4. Markéta Tůmová (CZE)
5. Judit Béres (HUN)
6. Aurelia Bissoli (ITA)

bikini masters

Results of category Junior Bikini:
1. Timea Trajtelová (SVK)
2. Vivian Lengyel (HUN)
3. Sulea Ioana Estrelita (ROM)

4. Adriana Vašutová (CZE)
5. Alessia Facchin (ITA)
6. Lucie Varmužová (CZE)

bikini junior

EVLS Prague Showdown Partners
FC nut Particle Peptides logo